Autostopem do Dubaju – Plecak Wspomnień

     W wakacje 2015 roku wraz z kolegą Piotrkiem, wybrałem się autostopem do Dubaju. Zaczęliśmy w Krakowie i już po czterech dniach byliśmy w Stambule. Kilka dni później, pod Ankarą, skręciłem kostkę. W szpitalu założono mi gips, ale nie zniechęciło nas to do dalszej podróży. Z małym opóźnieniem wjechaliśmy do Iranu, w którym od razu się zakochaliśmy. Mieszkańcy tego kraju urzekli nas ogromną gościnnością. Przejechaliśmy cały Iran, aby dotrzeć nad Zatokę Perską. Tam złapaliśmy statkostop do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, osiągając cel naszej wyprawy – Dubaj!

Trasa

autostopem do dubaju

Liczby

 • 8668 kilometrów
 • 41 dni
 • 125 kierowców
 • 9 krajów
 • 1 centymetr wąsów
 • MILION niezapomnianych przygód!

Relacja

     Pod drodze, korzystając z darmowego internetu i małego tableta, relacjonowałem podróż na blogu. Posty, które pisałem w trasie znajdują się poniżej:

TURCJA

IRAN

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Koszty

     Cała podróż kosztowała nas śmieszne pieniądze. Z wizami i biletem lotniczym, zapłaciliśmy nieco ponad… sześćset złotych. Zobaczcie jak osiągnęliśmy taki wynik.

autostopem do Dubaju

16 komentarzy do “Autostopem do Dubaju – Plecak Wspomnień”

 1. Jestem pod wrażeniem. Każda Twoja podróż jest bardzo interesująca. Zazdroszczę odwagi, której ja póki co nie posiadam. Mam nadzieje, że z czasem zacznę podróżować podobnie jak Ty 🙂 Czekam na dalszą część Twoich przygód.
  Pozdrawiam,
  Sylwia

  Odpowiedz
 2. Coś chyba wycina mnie, wiec dodam komentarz także tu. Ankara to prawdziwa gratka urbanistyczna, miasto, na które należy patrzeć jak na Tel Aviv lub Brasilię. Dzielnica rządowa to śmiały i doniosły projekt niemieckiego modernizmu, a dokładniej H. Jensena (tzw. Plan Ankary). Oglądanie architektury nowoczesnej może być ciekawym i nietypowym punktem programu podróży do Turcji. Oprócz tego oczywiście Muzeum Anatolijskie, gromadzące ważne znaleziska archeologiczne i Rzymskie termy. Ankara wcale nie jest taka nudna, na jaką wygląda.

  Odpowiedz
  • Następnym razem na pewno bliżej się jej przyjrzę, skoro tak mówisz 🙂
   Aczkolwiek nie jestem miłośnikiem architektury i nigdy za zwiedzaniem miast nie przepadałem. Dlatego zarówno Ankara jak i Tel Aviv nie były dla mnie ciekawe 🙂

   Odpowiedz
 3. Nie twierdzę, że Ankara jest piękna, natomiast jest bardzo ciekawa z historycznego, socjologicznego i naukowego punktu widzenia. Pplecami artykuł : „ANKARA -problemy urbanizacji niekontrolowanej” Przy okazji prostuje oczywisty błąd – nazwisko architekta to oczywiście Hermann Jansen, a pierwszy plan odbiegal od założen modernizmu i zyskał takie miano dopiero w trakcie realizacji.

  Odpowiedz
 4. Cześć ! Gratuluję podróży i wyczynów ! Prawdziwa kopalnia inspiracji 🙂 Mógłbym spytać jakiej pojemności plecaka używasz, tak żeby bezproblemowo się pakować ? 😉
  Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !

  Odpowiedz
 5. Niezła historia, dobrze, że nie zniechęciła Cię ta noga 😉 Musiała być niesamowita przygoda, wydaje mi się trochę niebezpieczna ale z pewnością to świetne wyzwanie! Pozdrawiam 😀

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.