Dzień 15. Autostopem do Irkucka

     Namiot rozbiliśmy przy torach linii transsyberyjskiej i całą noc budziły nas przejeżdżające pociągi. Wreszcie nastaje ranek. Składamy namiot, jemy chleb kupiony jeszcze w Czelabińsku i w drogę! Po 45 minutach (co w Rosji jest całkiem niezłym wynikiem) zatrzymuje się ogromna, „amerykańska” ciężarówka. Staje się jasne, że dziś dojedziemy autostopem do Irkucka!
 

Ten post został napisany podczas podróży:

autostopem do pekinu 
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej
  

Dzień 15.

autostopem do irkucka     
     Bardzo się cieszę, że mamy już bezpośredni transport, jednak owa ciężarówka jedzie strasznie powoli! Nic dziwnego – stan tutejszych dróg pozostawia wiele do życzenia. W pewnym momencie przysypiam i budzi mnie kołysanie kabiną. Patrzę, a jedziemy po jakiejś leśnej drodze. Zero asfaltu, tylko ubita ziemia, pofalowana do tego stopnia, że wskazówka prędkościomierza nie wznosi się powyżej 10 km/h. Myślę sobie – „zjechał z trasy do lasu”. Ale po chwili moim oczom okazuje się znak z napisem „M53” – oznaczenie drogi krajowej. Takich odcinków dróg pokonujemy dziś co najmniej kilkadziesiąt kilometrów.
   
autostopem do irkucka
 
autostopem do irkucka
 
autostopem do irkucka
  
autostopem do irkucka
 
     To nie na moje nerwy, więc staram się przespać większość trasy. Pomaga mi w tym piwo kupione przez kierowcę. Rozmowa i tak za bardzo nie wchodzi w grę, bo łóżko, na którym siedzę jest w tego typu samochodach tak daleko od przednich siedzeń, że i tak nic nie słyszę. Sasza rozmawia więc z kierowcą, a ja odpoczywam i rozkoszuję się świadomością, że już niedługo stanę na brzegu Bajkału.
  
     Wskazówkę zegarka znów przesuwam do przodu, tracąc kolejną godzinę. Na szczęście odzyskam ją podczas powrotu do kraju.
  
     Tak mija ten mało ciekawy dzień. Przejeżdżamy 700 kilometrów, a wieczorem rozbijamy namiot kilkanaście kilometrów pod Irkuckiem. Udało się!
  
 

1 komentarz do “Dzień 15. Autostopem do Irkucka”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.