Dzień 53,54,55. Londyn!

     Dwa lata temu zaczynałem przygodę z tanim lataniem. Londyn był moim pierwszym celem. To tutaj odbyłem swoją pierwszą podniebną podróż (relacja). Właśnie tutaj, lądował mój pierwszy w życiu samolot. Wtedy spędziłem w stolicy Wielkiej Brytanii nieco ponad dobę. Teraz mam do dyspozycji aż trzy dni. I zamierzam je jak najlepiej wykorzystać!

Ten post został napisany podczas podróży:

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej
 
     Dzień 53. 
 
     Pojutrze do Londynu przyjeżdżają moi znajomi, z którymi polecę na Islandię. Wtedy zwiedzimy najciekawsze atrakcje, takie jak Big Ben czy Tower Bridge. Póki jestem sam, wybieram mniej znane miejsca. Jadę do parku Greenwich, gdzie przebiega słynny południk zero. I pomyśleć, że jeszcze wczoraj byłem za sto piętnastym południkiem. Niesamowite!
DSC_0006
DSC_0018
DSC_0036
 
DSC_0039
 
     Spaceruję sobie wzdłuż Tamizy i w pewnym momencie moją uwagę przykuwają rowery miejskie. W większości miast wypożyczenie pojazdu jest możliwe dopiero po skomplikowanej rejestracji. Ale nie tym razem! Wystarczy karta bankomatowa, z której system sam pobiera dane, na wypadek kradzieży.
 
     Biorę więc rower, bo jest naprawdę tanio i ruszam trasą wzdłuż rzeki. Słońce chyli się ku zachodowi, ale wciąż jest bardzo ciepło. Wiatr rozwiewa mi włosy. Jest pięknie! Ale nagle… wyjeżdżam na drogę i przypominam sobie o ruchu lewostronnym. Niedobrze. Z trudem radzę sobie na rondach i skrzyżowaniach, ale ostatecznie udaje mi się przejechać bez żadnej kolizji.
Image2
 
 
     Wreszcie moim oczom ukazuje się Tower Bridge. Wjeżdżam na most i śmieję się sam do siebie. Przedwczoraj byłem w Pekinie. Wczoraj w Azerbejdżanie. A teraz jadę rowerem po Tower Bridge w Londynie. Piękne są te wakacje!
DSC_0044
DSC_0051
DSC_0055
Dzień 54.
 
     Dzisiejszy dzień znów poświęcam na zwiedzanie mniej znanych atrakcji Londynu. Ale wcześniej spotykam się jeszcze z jednym z czytelników bloga – Piotrkiem – podróżnikiem, który podróżował w życiu jeszcze więcej i jeszcze dalej niż ja.
DSC_0069
     Reszta dnia mija na spacerowaniu po Londynie w towarzystwie Asi i jej brata, którzy użyczyli mi mieszkania na mój pobyt w stolicy Anglii.
 
Dzień 55.
 
     Dziś dołączam do grupy znajomych, z którymi polecę na Islandię – Iwony, Marcina i Michała. Idę więc na stację metra, aby dostać się do centrum, ale okazuje się, że… dziś linia jest zamknięta. Kombinuję jeżdżąc autobusami, aż wreszcie docieram pod pałac Buckingham, gdzie spotykam ekipę.
DSC_0097
DSC_0111
DSC_0130
DSC_0170
 
     Już w czteroosobowej grupie robimy długi spacer po najważniejszych atrakcjach Londynu. Tower Bridge, London Eye, Big Ben i Trafalgar Square – wszystko to z ciężkimi plecakami. Wieczorem, zmęczeni udajemy się do znajomego Iwony – Waldka, który użyczy nam dachu na tę noc. Po kilku piwach, kładziemy się spać na podłodze jego domu.
DSC_0202
 
Dzień 56.
 
     Lot na Islandię mamy dopiero jutro, ale już dziś musimy udać się do oddalonego o dwieście kilometrów Bristolu. Jak? Oczywiście autostopem! Dzielimy się na dwuosobowe zespoły i jedziemy na drogę wylotową. Ja z Iwoną łapiemy stopa po prawie półtorej godziny stania na poboczu. Za to prosto do Bristolu!
 
DSC_0003
DSC_0005
 
     Bristol jest ładnym, ale raczej mało interesującym miastem. Spacerujemy chwilę po centrum, lecz chylące się ku zachodowi słońce każe nam jechać na oddalone o kilkanaście kilometrów lotnisko. Już po ciemku łapiemy stopa z tabliczką „AIRPORT”. Całkiem szybko zatrzymuje się auto. W głośnikach leci „My Słowianie” Donatana. „Polak?” – pytam. „Polak” – odpowiada z uśmiechem kierowca.
 
DSC_0009
DSC_0010
 
     Na lotnisku spotykamy Marcina i Michała. Tutaj zamierzamy spędzić noc. Kładziemy się w zacisznym kącie, ale w środku nocy, na polecenie strażnika, musimy się przenieść. Ostatecznie przenosimy się jeszcze dwa razy, więc noc nie należy do najlepszych. Ale co tam! Przecież jutro lecimy na Islandię!
DSC_0021
 
 

2 komentarze do “Dzień 53,54,55. Londyn!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.