Pocztówki z podróży – zamów kartkę i pomóż dzieciakom!

     Jadę autostopem do Chin! Przez dziką Syberię nad Bajkał, potem przez pustynną Mongolię i przekraczając Mur Chiński, do Pekinu. Spełniam swoje marzenia! Ale nie tylko swoje – pomyślałem, że przy okazji tej podróży, zbiorę trochę pieniędzy dla tych, którym podróżnicze plany spełniać dużo trudniej. Tak powstała akcja „Pocztówki z podróży”. Wpłać 20 złotych na nasz cel, a ja wyślę ci kartkę z Azji!
  

 UWAGA! AKCJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA! Proszę nie wpłacać pieniędzy, bo wydam na głupoty!

Jak to działa?

     Bardzo prosto! Wpłać minimum dwadzieścia złotych na podane niżej konto. W zamian za to ja, podczas autostopowej podróży przez Azję, wysyłam ci pocztówkę z Rosji, Mongolii lub Chin. Jej koszt (kartka + znaczek), to około pięć złotych. Cała reszta idzie dla dzieci. W ten sposób ty jesteś szczęśliwy/wa, bo dostałeś pocztówkę i masz świadomość, że komuś pomogłeś; ja jestem szczęśliwy, bo wysłałem pocztówkę, pośrednicząc w pomocy dzieciom, a najbardziej szczęśliwe są dzieci, którym dzięki zebranym pieniądzom, spełnią się marzenia!
 
IMG_1297
  
Każdy lubi dostawać pocztówki!
 
     No bo kto nie lubi? Jeżeli kiedykolwiek dostałeś pocztówkę z dalekiego kraju wiesz, jakie to fajne uczucie! Jeżeli nie, czas się przekonać! A przy okazji można pomóc innym!
 
Na co zbieramy?
 
     Razem z fundacją Kadry ze Świata zbieramy fundusze, na realizację podróżniczych marzeń dzieci dotkniętych ciężką chorobą oraz tych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
 
 
 
Dlaczego Kadry ze Świata?

 

     Bardzo mi zależało, żeby projekt „Pocztówki z podróży” finansował podróżnicze marzenia dzieci. Dlaczego? Kiedy byłem mały, rodzice nigdy nie żałowali pieniędzy na wycieczki. Często też jeździliśmy gdzieś razem. To nie zawsze były wielkie wyprawy – czasem nawet jednodniowe wycieczki, ale wiem, jak mocno wpłynęły na moje życie – rozbudziły ciekawość świata oraz uświadomiły, że gromadzenie wspomnień jest ważniejsze, niż gromadzenie pieniędzy. Wyjazd, choćby za miasto na łono natury, był zawsze wielkim przeżyciem. Niestety, nie każde dziecko ma tyle szczęścia co ja.

 

     Tak właśnie trafiłem na fundację Kadry ze Świata. Tworzy ją grupa podróżniczek – młode, fajne dziewczyny z zapałem i pasją. Łączą podróżowanie i fotografię z pomaganiem dzieciom dotkniętym przez los. Przez ostatnie trzy lata udało im się zorganizować podróż marzeń do Laponii dla dwójki chorych nastolatków, do Barcelony dla wychowanków warszawskiego Domu Dziecka, a także wyjazd do Zakopanego dla podopiecznych domów samotnej matki. Fundacja Kadry ze Świata jest w trakcie realizacji kolejnych podróży marzeń dla dzieci i właśnie dlatego to z nimi chciałem nawiązać współpracę. Pomóżmy im spełnić kolejne marzenia!

 

Zdjęcie z podróży marzeń, organizowanej przez Kadry ze Świata
http://www.plecakwspomnien.pl/?p=49
Więcej o podróży „Autostopem przez Azję” przeczytasz tutaj.

 

8 komentarzy do “Pocztówki z podróży – zamów kartkę i pomóż dzieciakom!”

  1. Wspaniały pomysł! Rozgłaszajmy o tym, gdzie się da! (ja się dowiedziałam z fb – jak widać jest to świetny „nośnik” informacji)
    A przy okazji – może by tak uszczęśliwić kogoś jeszcze? Jeśli ktoś ma ochotę swoją pocztówkę „oddać” komuś, kto będzie się cieszył z niej jeszcze bardziej albo np. chce przelać powiedzmy 40zł (co teoretycznie odpowiada tak jakby dwóm pocztówkom) i jedną chce dla siebie, a drugą dla kogoś innego? A konkretnie dla dzieciaków z Marzycielskiej Poczty, które ogromnie cieszą się z każdego listu/pocztówki? 🙂
    http://marzycielskapoczta.pl/
    Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję pomysłu! Powodzenia!! 🙂

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.