Autostopem przez Azję!

     Wizy prawie załatwione, szczepienia zrobione, wszystko w miarę zaplanowane, sprzęt skompletowany – jadę! Za kilka dni wyruszam w prawie dwumiesięczną podróż przez Syberię i Mongolię do chińskiej stolicy – Pekinu. Jestem tym nieco przerażony i momentami myślę sobie – „Kuba, aleś się wpakował!”. Ale ten niepokój jest nieproporcjonalnie mały do ogromnej ekscytacji, spowodowanej nadchodzącą przygodą! Czas wyruszyć w drogę!
 

Plan
 
     Mam wolne wakacje. Nie trzymają mnie już praktyki, czy rodzinne sprawy. Chciałem więc pojechać daleko i na długo. Zamierzam pojechać do Moskwy, potem przejechać Syberię i wylądować nad Bajkałem. Następnie odbiję na południe, do Mongolii, gdzie trochę się powłóczę. Tutaj miał być koniec wyjazdu, ale okazało się, że loty do Europy są dużo tańsze z Pekinu niż z Ułan Bator, więc w planie podróży znalazły się jeszcze Chiny.
 
Digital Maps for Graphic Design
 
Kolej transsyberyjska vs. autostop
 
     Kolej transsyberyjska jest marzeniem niejednego podróżnika. Nie powiem – moim też. Ale póki mi się chce, wolę jeździć stopem. Przemyślałem to, rozważyłem „za” i „przeciw” i zdecydowałem – autostop! Kolej jest kultowa i z pewnością magiczna, ale chyba nie jest w stanie przebić magii autostopu. 
 
Relacja na żywo
 
     Biorę ze sobą trochę elektroniki i zamierzam być w stałym kontakcie ze światem. Każdego dnia będę pisał krótką relację i kiedy znajdę internet, wrzucę je na bloga. Polecam więc śledzić podróż na facebookowym fanpejdżu: 

Pocztówki z podróży

     Podczas podróży przez Azję, realizuję projekt „Pocztówki z podróży”. Pomyślałem, że oprócz spełniania swoich marzeń, mógłbym pomóc w spełnianiu cudzych. W tym celu, nawiązałem współpracę z fundacją „Kadry ze Świata”, która organizuje podróże marzeń dla dzieci dotkniętych ciężką chorobą, lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W akcji chodzi o to, że każdy, kto wpłaci minimum 20 zł na podane niżej konto, otrzyma ode mnie pocztówkę z Azji. Cała kwota, po odliczeniu kosztów kartki, zostanie przekazana na spełnianie podróżniczych marzeń dzieci.

     Więcej informacji o akcji „Pocztówki z podróży” znajdziesz tutaj.

 

6 komentarzy do “Autostopem przez Azję!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.